top of page
background_edited.png

PROSYN NEDİR?

Prosyn, tek kapsülünde 9 farklı probiyotik, prebiyotik lif ve multivitamin içeren bir takviye edici gıdadır. Bir kutuda 20 bitkisel kapsül içermektedir.

PROSYN NASIL KULLANILMALIDIR?

Yetişkinlerde ve 11 yaş üzeri çocuklarda, günde 1 veya 2 kapsül olarak tüketilmesi önerilir. İstenildiği takdirde kapsül içeriği yoğurt, süt, meyve suyu ya da su ile karıştırılarak uygulanabilir. Isı, içerisindeki canlı bakterilere zarar vereceğinden dolayı sıcak içecekler ya da yiyeceklerle birlikte kullanılmaması önerilir.

 

PROSYN AÇ/TOK NASIL KULLANILMALIDIR?

Prosyn aç/tok farketmeksizin yemeklerden önce ya da yemeklerden sonra kullanılabilmektedir.

ANTİBİYOTİKLERLE BİRLİKTE KULLANILABİLİR Mİ?

Prosyn antibiyotik tedavisi boyunca kullanılabilmektedir. Prosyn aktif mikroorganizmalar içermesi sebebiyle antibiyotiklerle birlikte kullanımında arasında en az 2 saat olması önerilir.

PROSYN’İ NEREDEN SATIN ALABİLİRİM?

Prosyn'in sadece eczanelerde satışı bulunmaktadır.

PROSYN KAPSÜLLERİ BİTKİSEL MİDİR?

Prosyn kapsülleri tamamen bitkisel olup herhangi bir hayvansal bileşen içermez. Patentli Vcaps kapsüllerden oluşmaktadır.

PROSYN’İN ORİJİNAL ÜRÜN OLDUĞU NASIL ANLAŞILIR?

Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi (ggbs.tarim.gov.tr) üzerinden ürünün dış ambalajında ve ambalaj içinde bulunan kullanım talimatında yer alan ‘’Takviye Edici Gıda Onay Numarası’’ ile PROSYN ürününün orijinalliğini kontrol edebilirsiniz. https://ggbs.tarim.gov.tr adresinden “Onaylı Takviye Edici Gıdalar Listesi” linkine tıklayarak kontrol işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

PROSYN’İ KİMLER KULLANABİLİR?

Prosyn'in 11 yaş üstü yetişkinlerde kullanılması önerilmektedir.

PROSYN NE KADAR PROBİYOTİK İÇERMEKTEDİR?

Prosyn tek kapsülünde 1,5 milyar kob canlı probiyotik içermektedir. Günlük 2 kapsül alındığında 3 milyar dost bakterinin sindirim sistemine kazandırılmasını sağlamaktadır.

PROSYN NE KADAR PROBİYOTİK İÇERMEKTEDİR?

Prosyn tek kapsülünde 4 cins olmak üzere toplamda 9 farklı probiyotik suş içermektedir: Lactobacillus helveticus R0052, Lactobacillus rhamnosus R0011, Lactobacillus plantarum R1012, Lactobacillus casei R0215, Bifidobacterium longum R0175, Bifidobacterium breve R0070, Bifidobacterium bifidum R0071, Lactococcus lactis R1058, Streptococcus thermophilus R0083.

PROSYN PREBİYOTİK LİF İÇERİYOR MU?

Prosyn, zengin probiyotik içeriğinin yanı sıra prebiyotik lif olarak Fruktooligosakkarit (FOS) içermektedir.

PROSYN KORUYUCU, TATLANDIRICI, LAKTOZ, GLÜTEN İÇERİR Mİ?

Prosyn koruyucu, tatlandırıcı, laktoz, glüten içermemektedir.

PROSYN'İN SATIŞ FİYATI NEDİR?

Prosyn 20 Kapsül kutunun eczane satış fiyatı 145,00 TL'dir.

bottom of page